*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Wiadukt na ul. Kurlandzkiej - spotkanie z mieszkańcami

2017-07-24
We wtorek, 25 lipca, o godzinie 17 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące przebudowy wiaduktu na ulicy Kurlandzkiej i dojazdów do niego.

Celem spotkania jest przedstawienie mieszkańcom wstępnych planów dotyczących przebudowy wiaduktu i przylegających do niego dwóch skrzyżowań - Kurlandzka/Wiatraczna oraz Kurlandzka/Bobrzańska. Naprawa wiaduktu ma poprawić jakość przejazdu, a remont dróg wjazdowych na niego - zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tym rejonie.

Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 na os. Czecha 59 w Poznaniu. Mogą na nie przyjść wszyscy zainteresowani, a w szczególności mieszkańcy bloków i domów położonych na os. Czecha, os. Orła Białego oraz przy ulicach Pyrzyczańskiej i Ślężańskiej. Obecni będą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Poznańskich Inwestycji Miejskich i projektanta, którzy przedstawią wstępne plany.

Mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje oczekiwania względem tego remontu. Po tym spotkaniu, w przeciągu kilku miesięcy, powstanie koncepcja przebudowy i odbędą się oficjalne konsultacje zaproponowanych tam rozwiązań.

Inwestycja jest dalszym ciągiem przebudowy dróg wokół ulicy Bolesława Krzywoustego. Na początku przyszłego roku ma zostać oddana do użytku estakada wzdłuż tej trasy. Wyremontowane będą również ulice przebiegające pod wiaduktem - Inflancka, Żegrze, Chartowo.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej