*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Z mieszkańcami o propozycji zmian na ul. Kurlandzkiej

2017-07-26
Mieszkańcom osiedli Czecha i Orła Białego przedstawiliśmy wstępne plany dotyczące przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej i przylegających do niego skrzyżowań ulic: Kurlandzka z Wiatraczną oraz Kurlandzka i Bobrzańska. Naprawa obiektu ma poprawić jakość przejazdu, a remont dróg wjazdowych na niego - zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych w tym rejonie.

Podczas spotkania, które odbyło się we wtorek w zespole szkół na os. Czecha, przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Poznańskich Inwestycji Miejskich oraz projektanci chcieli zapoznać się z opinią i oczekiwaniami osób, które każdego dnia korzystają z ul. Kurlandzkiej. Mieszkańcy byli zgodni, że należy poprawić bezpieczeństwo na ulicy. Przedstawiali swoje propozycje zmian. Wiadukt natomiast z uwagi na stan techniczny będzie musiał w najbliższych latach przejść remont.

Wnioski ze spotkania mają posłużyć projektantowi, który przygotuje różne koncepcje rozwiązań komunikacyjnych w tej części Rataj. Zostaną one przedstawione mieszkańcom wraz z symulacjami ruchu pojazdów po ich wprowadzeniu.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej