*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Koncepcja połączeń rowerowych Poznania i Swarzędza - konsultacje społeczne

2017-08-18
W przyszłym tygodniu rozpoczną się konsultacje społeczne koncepcji budowy połączeń rowerowych miasta Poznania z gminą Swarzędz. W piątek 25 sierpnia w zakładce Projekty drogowe zamieszczony zostanie opis czterech proponowanych wariantów drogi rowerowej łączącej wschodnią część Poznania z dzielnicą Nowa Wieś w Swarzędzu.

Warianty 1 i 2 wytyczone zostały wzdłuż ulic Warszawskiej i Poznańskiej. Pierwszy z nich został poprowadzony po północnej stronie ul . Warszawskiej od skrzyżowania ulic Leszka i Radziwoja w Antoninku do ul. Kirkora w Swarzędzu. Drugi, łączący te same miejsca wyznaczony został na południe od ul. Warszawskiej z wykorzystaniem istniejących dróg, ścieżek i przedeptów.

Pozostałe dwa warianty mają swój początek na skrzyżowaniu ulicy Piwnej i Kobylepole. Wariant 3 biegnie ulicą Kobylepole Borówki i Żywiczną do ul. Szumana, gdzie włącza się w istniejącą drogę dla rowerów. Ostatni z proponowanych wariantów prowadzi przez ul. Kobylepole, Borówki i Transportową do skrzyżowania z ul. Planetarną.

Konsultacje społeczne koncepcji połączeń rowerowych Poznania i gminy Swarzędz prowadzone będą drogą elektroniczną. Zainteresowane osoby będą mogły przesyłać propozycje zmian i uwagi do zaprezentowanych wariantów w terminie 25 sierpnia-8 września br.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej