*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Nowe rondo w Poznaniu już działa!

2017-08-21
Kierowcy od wczoraj oswajają się z nowym sposobem jazdy w rejonie ulic Ratajczaka, Kościuszki i Niezłomnych. Piesi mogą natomiast korzystać z nowego przejścia dla pieszych przy Teatrze Muzycznym. Sygnalizacja świetlna w tym rejonie została testowo wyłączona. Wszystkim przypominamy o zwracaniu szczególnej uwagi na nowe oznakowanie.

W rejonie ulic Ratajczaka, Kościuszki i Niezłomnych obowiązuje już nowa, wprowadzona testowo organizacja ruchu. Na skrzyżowaniu wymienionych ulic zostało wyznaczone mini rondo. Kierowcy wjeżdżający na nie od ul. Ratajczaka mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Na prawym pasie wyznaczono bowiem nowe ukośne miejsca parkingowe. Zwracamy na nie szczególną uwagę kierującym, którzy parkują na pamięć zatrzymując się na chodniku. Zmiany wprowadzono również po wschodniej stronie ul. Ratajczaka (od Starego Browaru) wyznaczono tam kontrapas dla rowerów. Kierowcy nie mogą już parkować tam swoich pojazdów. Postój dla taksówek pozostał bez zmian.

Jadącym ul. Kościuszki w kierunku ronda oddano do dyspozycji dwa pasy jeden do jazdy prosto przez rondo i omijający je pas do skrętu w prawo. Skręt w prawo z ul. Niezłomnych w ul. Kościuszki odbywa się tak jak dotąd, tj. ze skrajnego prawego pasa jezdni. Przy dojeździe do skrzyżowania kierowcy muszą zwrócić uwagę na pieszych wytyczono tam nowe przejście dla pieszych.Pola wyłączone z ruchu oraz prawidłowe tory jazdy oznaczone zostały dodatkowo barierami drogowymi.

Nie zapomniano również o rowerzystach. Kontrapas rowerowy pozwala jednośladom jechać ul. Ratajczaka, a także w bezpieczny sposób opuścić rondo kierując się ul. Kościuszki w stronę Starego Browaru.

Przypominamy, że zmieniona organizacja ruchu obowiązuje również na skrzyżowaniu ulic Ratajczaka, Ogrodowej i Powstańców Wielkopolskich oraz Powstańców Wielkopolskich i Kościuszki, które są teraz skrzyżowaniami równorzędnymi (obowiązuje zasada prawej ręki).

We wszystkich powyższych miejscach. Osoby poruszające się w tym rejonie prosimy o zachowanie ostrożności i zwrócenie szczególnej uwagi na oznakowanie poziome i pionowe.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej