*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Bezpieczny dojazd do mini ronda

2017-08-22
Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Ratajczaka/Kościuszki/Niezłomnych była wprowadzana od piątku do niedzieli (18-20 sierpnia). W trakcie realizacji prac wykonawca wygrodził skrajny pas ruchu ul. Ratajczaka nie montując jednocześnie właściwych znaków pionowych informujących o tym zawężeniu. Za błąd w oznakowaniu jaki miał miejsce w weekend, policja ukarała wykonawcę mandatem.

W niedzielę 20 sierpnia w godzinach wieczornych odbył się przegląd wykonanych prac. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wykonawcy, ZDM i Miejskiego Inżyniera Ruchu. Prace zostały odebrane z drobnymi uwagami, które wykonawca skorygował.
Od poniedziałku poznaniacy mogą poruszać się po wyznaczonym mini rondzie. Oznakowanie we właściwy sposób informuje o nowej organizacji ruchu. Ponieważ wprowadzony został ruch okrężny, wyznaczono kontrapasy dla rowerów, nowe przejście dla pieszych i nowe miejsca postojowe prosimy kierowców o ostrożną jazdę oraz zwracanie szczególnej uwagi na znaki.

Przypominamy również, że nie można już parkować wzdłuż ul. Ratajczaka od strony budynku Starego Browaru. Pozostał tam jedynie postój taxi. Miejsca postojowe zostały przeniesione na drugą stronę ulicy - na wyłączonym pasie ruchu wyznaczono ukośne miejsca postojowe. Wielu kierowców z przyzwyczajenia parkuje po wschodniej stronie ul. Ratajczaka blokując tym samym kontrapas rowerowy, który tamtędy przebiega.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej