*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Otwarcie ul. Zwierzynieckiej - informacje komunikacyjne

2017-08-24
Od 25 sierpnia na ul. Zwierzyniecką wróci ruch tramwajowy. Równocześnie z komunikacją publiczną ulica ta zostanie otwarta dla samochodów i rowerów.

- ul. Zwierzyniecka będzie dostępna od godzin porannych 25 sierpnia dla ruchu ogólnego pojazdów i ruchu tramwajowego z możliwością wyjazdu w prawo w ul. Kraszewskiego - informuje Miejski Inżynier Ruchu.

Nadal czasowo dopuszczony będzie ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Gajowej między ul. Zwierzyniecką i Sienkiewicza.

Zmieni się też organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Zeylanda, Zwierzynieckiej i Mickiewicza. Wprowadzony zostanie nakaz skrętu w prawo z ul. Zeylanda w ul. Zwierzyniecką (w kierunku ronda Kaponiera) oraz nakaz skrętu w prawo z ul. Mickiewicza w ul. Zwierzyniecką z możliwością dojazdu do ul. Bukowskiej przez ul. Gajową. Natomiast przed lewoskrętem z ul. Zwierzynieckiej w ul. Zeylanda utworzona zostanie nawrotka w kierunku ronda Kaponiera.

Na skrzyżowaniach ul. Polnej z ul. Jackowskiego i ul. Szamarzewskiego włączone zostaną, dotąd wyłączone czasowo, sygnalizacje świetlne.

Komunikacja publiczna na Jeżycach
Od 14 sierpnia na stałą trasę wróciły autobusy linii nr 64, natomiast 25 sierpnia wróci także tramwaj nr 2. Będzie on jeździł następującą trasą:
OGRODY - Dąbrowskiego - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - Święty Marcin - Towarowa - Matyi - Wierzbięcice - 28 Czerwca 1956 - DĘBIEC

Linia nr 20, która obecnie kursuje ul. Dąbrowskiego na Ogrody, a w przeciwnym kierunku na os. Sobieskiego, pozostanie na tej trasie do początku września. Do tego czasu, w celu zwiększenia dostępności komunikacji tramwajowej na odcinku od Mostu Teatralnego do rynku Jeżyckiego, linia 20 będzie funkcjonować także w soboty i niedziele od godz. 10 do 18.

Ulicą Zwierzyniecką i Kraszewskiego w obu kierunkach pojadą także nocne autobusy linii 239. Będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach tramwajowych na tym odcinku trasy, a także na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure (w kierunku Smochowic) i przy domu studenckim Jowita (w kierunku dworca PKP).

W związku z ustanowieniem nakazu skrętu w prawo z ul. Zeylanda w ul. Zwierzyniecką autobusy linii 240 i 242 jadące w kierunku ronda zatrzymają się na przystanku przy domu studenckim "Jowita". Następnie objadą rondo Kaponiera i zatrzymają się ponownie przy hotelu Mercure, po czym pojadą ulicami Mickiewicza, Dąbrowskiego i Roosevelta do ronda Kaponiera (zatrzymując się także na przystanku "Most Teatralny" na torowisku w kierunku ronda Kaponiera). Likwidacji ulegnie tymczasowy przystanek "Mickiewicza" (na żądanie) na ul. Mickiewicza przy ul. Dąbrowskiego.

Biuro prasowe UMP
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej