*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Święty Marcin - informacje komunikacyjne

2017-08-30
3 września rozpocznie się przebudowa ul. Św. Marcin. W czasie prac budowlanych jej część od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka będzie wyłączona dla ruchu samochodowego i tramwajowego, a objazdy prowadzone będą sąsiednimi ulicami. Ruch pieszy i dojścia do wszystkich budynków przy ulicy będą jednak zachowane.

Choć sygnalizowana organizacja ruchu obowiązywać będzie od 3 września, to już zostały zainstalowane tablice prezentujące tymczasową organizację ruchu. Póki co są one jeszcze przysłonięte.

Miejsca parkingowe położone w obrębie przyszłego placu budowy zostały oznakowane znakami "zakaz postoju" z informacją o obowiązywaniu od 3 września. Oznakowanie to dotyczy ulic: Św. Marcin i Ratajczaka. Na ul. Św. Marcin zakaz postoju obowiązywać będzie na północna stronie drogi - pomiędzy ul. Gwarną i Ratajczaka oraz na stronie południowa - od ul. Kościuszki (wraz z zatoką parkingową) do wysokości budynku nr 29. Przy ul. Ratajczaka zakaz dotyczyć będzie pierwszych dwóch miejsc parkingowych od ul. Św. Marcin w kierunku ul. Taczaka. Zakaz obejmuje także miejsca parkingowe, tzw. koperty.

Prosimy mieszkańców o zwrócenie uwagi na oznakowanie i przeparkowanie pojazdów do 2 września. Pojazdy, które pozostaną zaparkowane po wyznaczonym terminie będą usunięte przez Straż Miejską.

Jak jeździć?
W czasie przebudowy część ulicy Św. Marcin od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka będzie wyłączona dla ruchu samochodowego i tramwajowego. Ruch pieszy i dojścia do wszystkich budynków przy ul. Św. Marcin będą zachowane.

Na czas prac modernizacyjnych opracowano plan objazdów. Jadąc od strony Kaponiery objazd prowadzony będzie ulicami: T. Kościuszki, Powstańców Wielkopolskich, Ogrodową i Piekary do ul. Święty Marcin. Zmieni się ruch na ul. 27 Grudnia - pas rowerowy zostanie przeniesiony na chodnik i będzie ona przejezdna od placu Wolności aż do ul. Fredry skąd dalej, przez ul. Kościuszki, będzie można dojechać do ul. Św. Marcin. Na ulicach: Ratajczaka (pomiędzy 27 Grudnia i Św. Marcin oraz Św. Marcin i ul. Taczaka), Kantaka, Garncarskiej, a także ul. Św. Marcin (pomiędzy ul. Ratajczaka i ul. Piekary) ruch pojazdów będzie odbywać się w dwóch kierunkach. Ma to umożliwić dojazd mieszkańcom do swoich posesji.

- W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców i przedsiębiorców powstaną dodatkowe miejsca postojowe, związane z realizacją dostaw, w pobliżu wyłączonego z ruchu odcinka ul. Św. Marcin. Będą one służyć do postoju na czas rozładunku. - informuje Katarzyna Parysek - Kasprzyk, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://projektcentrum.pl/

Powstał również punkt informacyjny, który znajduje się przy ul. Św. Marcin 57. Działa we wtorki i czwartki w godzinach 14:00 - 16:00. Kontaktować się można również telefonicznie pod numerem 785 512 224 lub mailowo kontakt@projektcentrum.pl

Inwestycję na ul. Św. Marcin zrealizuje firma Budimex S.A., z którą 11 sierpnia Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę. Zakończenie prac planowane jest do połowy 2019 roku, jednak tramwaje mają wrócić na ul. Św. Marcin wcześniej, bo pod koniec 2018 roku

Przypominamy, że przez pierwsze dwa tygodnie, równolegle z przebudową ul. Św. Marcin, odbywać się będzie remont torowiska na skrzyżowaniu ul. 27 Grudnia z ul. Gwarną. W tym czasie objazd zamkniętego dla ruchu samochodów zachodniego odcinka ul. 27 Grudnia wytyczono ul. Kantaka i północną jezdnią ul. Święty Marcin.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania komunikacji publicznej można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu (www.ztm.poznan.pl)
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej