*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Duszek dla bezpieczeństwa uczniów

2017-08-30
Z myślą o przechodniach, a głównie dzieciach, które już wkrótce pójdą do szkoły zamontowaliśmy dodatkowe oznakowania na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Dmowskiego. To przez znajdujące się tu przejście dla pieszych przebiega droga do dwóch szkół oraz przedszkola. Skrzyżowanie należy do jednych z najbardziej ruchliwych w Poznaniu.

By jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo najmłodszych poznaniaków, przed przejściem dla pieszych przez ul. Hetmańską zamontowane zostały dodatkowe sygnalizatory ostrzegawcze zwane "duszkami". Włączają się one wówczas, gdy piesi mają na przejściu zielone światło, tak by dodatkowo informować o tym kierowców dojeżdżających z bocznych ulic. Kierowca widzi migający sygnalizator, na którym pojawia się pomarańczowa postać pieszego.

Dodatkowo na jezdni przy wyjeździe z ul. Dmowskiego w ul. Hetmańską zamontowane zostały ograniczniki U-24 tzw. "płetwy". Ich zadaniem jest wyeliminowanie ścinania zakrętu przez kierowców skręcających w prawo w ulicę Hetmańską. Dzięki ogranicznikom kierowcy muszą zwolnić i pod właściwym (większym) kątem podjechać do przejścia dla pieszych. Zamontowane przy przejściu sygnalizatory z "duszkami" są dla niech lepiej widoczne.

Warto również dodać, że w całym mieście kończy się sprawdzanie i wprowadzanie ostatnich zmian w oznakowaniu przy szkołach. Wszystko po to by dzieci i młodzież bezpiecznie rozpoczęła kolejny rok szkolny.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej