*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Wyremontowaliśmy kolejne chodniki na Wildzie

2017-09-04
W czwartek, 31 sierpnia odbyły się odbiory techniczne chodników na ulicach Fiołkowej i Wierzbięcice.

Na ulicy Fiołkowej został wyremontowany chodnik na odcinku od ulicy św. Trójcy do posesji 4a. Prace brukarskie zostały wykonane zarówno po zachodniej stronie ulicy jak i po wschodniej, z tym, że po wschodniej tylko na fragmencie, który znajduje się w administracji ZDM.

Prace zleciła Rada Osiedla Wilda. Również koszt remontu w wysokości 34 tys. złotych został sfinansowany ze środków znajdujących się w dyspozycji rady osiedla. Obecny podczas odbioru był radny Marian Krzywosz. - Można tylko żałować, że na nowym chodniku już parkują samochody. Chodniki powinny być przeznaczone wyłącznie dla pieszych.

Na Wierzbięcicach chodnik został wyremontowany po wschodniej stronie ulicy na odcinku od ulicy Krzyżowej do ulicy św. Jerzego. - Remont chodnika był szczególnie potrzebny z uwagi na funkcjonujące tu przedszkole "Pan Kleks". Dzięki wyremontowanemu chodnikowi rodzice będą mogli bezpiecznie i wygodnie odprowadzić i odebrać maluchy z przedszkola - powiedziała obecna podczas odbioru Pani Katarzyna Napierała reprezentująca Radę Osiedla Wilda.

Podczas odbioru, choć nie było to przedmiotem zadania, postanowiono, że dodatkowo, w pasie zieleni oddzielającej chodnik od jezdni zostaną wykonane przejścia ułatwiające dojście do przedszkola i pobliskiego zespołu szkół.

Koszt remontu chodnika wyniósł 55 tys. złotych. Zadanie zostało wskazane do realizacji i sfinansowane przez Radę Osiedla Wilda.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej