*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Święty Marcin - tymczasowa organizacja ruchu

2017-09-09
W związku udrożnieniem przejazdu ulicami 27 Grudnia i Gwarną, w poniedziałek (11 września), od godz. 6:00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która docelowo będzie obowiązywać podczas remontu ul. Święty Marcin.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie - ruch samochodowy będzie odbywał się w kierunku ul. Św. Marcin ulicami 27 Grudnia, Fredry i dalej do ul. Kościuszki.

Mając jednakże na uwadze bardzo krótki czas na zapoznanie się kierowców z wprowadzanymi rozwiązaniami, celem nie narażania się na zarzuty braku wcześniejszych informacji w tym zakresie ze strony Miasta oraz chęcią przyzwyczajenia użytkowników do nowej organizacji ruchu, pojazdy samochodowe do 13.09.2017 r. (środa) będą mogły poruszać się zarówno w ramach obecnie funkcjonującej organizacji ruchu, tj. ul. 27 Grudnia i ul. Kantaka, jak również ul. 27 Grudnia, ul. Fredry i ul. Kościuszki.

Od czwartku, tj. 14.09.2017 r. ul. Kantaka będzie zamknięta dla ruchu kołowego z wyłączeniem, m.in. mieszkańców i osób korzystających z lokali zlokalizowanych w jej sąsiedztwie.

Ponadto PIM informuje, że zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Piekary zlokalizowane zostaną miejsca postojowe. Niniejsze jednakże zostanie wykonane po zakończeniu prac przez spółkę Veolia, która m.in. na przedmiotowym odcinku budować będzie ciepłociąg. Planowany termin rozpoczęcia prac przez ww. firmę to 18-19.09.2017 r. a ich zakończenie przewiduje się najpóźniej w pierwszych dniach października.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej