*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Święty Marcin - wraca tymczasowa organizacja ruchu

2017-09-13


W czwartek (14.09.), od godz. 6:00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która docelowo będzie obowiązywać podczas remontu ul. Święty Marcin.

Poznańskie Inwestycje Miejskie informują, że ulica Kantaka będzie nieprzejezdna, zamknięta dla ruchu kołowego z wyłączeniem, m.in. mieszkańców i osób korzystających z lokali zlokalizowanych w jej sąsiedztwie. Tym samym będzie obowiązywał na niej ruch dwukierunkowy z możliwością nawracania, aby umożliwić powrót kierowców na ul. 27 Grudnia. Objazd terenu budowy będzie odbywał się w kierunku ul. Św. Marcin ulicami 27 Grudnia, Fredry i dalej do ul. Kościuszki.

W związku z koniecznością wykonania oznakowania umożliwiającego wprowadzenie docelowego ruchu samochodowego na ul. Kantaka, prosimy mieszkańców o nie parkowanie samochodów w środę (13 wrześni) na tej ulicy.

Równocześnie prosimy o zwrócenie uwagi na oznakowanie, które obowiązywać będzie od 14.09. Zapewniony tym samym zostanie swobodny dojazd mieszkańców do posesji oraz służb ratunkowych. Pojazdy, które zostaną zaparkowane mimo obowiązujących zakazów będą usuwane przez Straż Miejską.

Ponadto informujemy, że zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa na odcinku od ul. Ratajczaka do ul. Piekary zlokalizowane zostaną miejsca postojowe. Miejsca te udostępnione zostaną po zakończeniu prac przez spółkę Veolia, która na przedmiotowym odcinku budować będzie ciepłociąg. Planowany termin rozpoczęcia prac przez ww. firmę to 18-19.09.2017 r., a ich zakończenie przewiduje się najpóźniej w pierwszych dniach października.


pozostałe informacje


Dowiedz się więcej