*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Przypominamy o zmianach na uliczkach wokół Starego Rynku

2017-09-15
Więcej przestrzeni dla pieszych. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz estetyki okolic Starego Rynku.

Przypominamy, że od dzisiaj (piątek, 15 września) na części ulic wokół Starego Rynku zaczął obowiązywać znak B-1, czyli zakaz jazdy w obu kierunkach. Celem tych zmian jest zwiększenie bezpieczeństwa przechodniów, rowerzystów, kierowców na wąskich śródmiejskich uliczkach. Zakaz nie będzie dotyczyć tylko wybranych grup. Kto może wjeżdżać na ulice objęte zakazem określa Regulamin wydawania warunków wjazdu w obszar objęty znakiem B-1 zakaz ruchu na terenie Miasta Poznania.

Zgodnie z zapisami regulaminu w ulicę oznakowaną znakiem B-1 mogą wjeżdżać pojazdy służbowe: policji, straży miejskiej, straży pożarnej, pogotowia, a także taksówki (w czasie wykonywania zarobkowego przewozu osób w rejonie Starego Rynku), pojazdy dojeżdżające do kościoła Franciszkanów przy ul. Franciszkańskiej, czy też do parkingu przy ul. Wrocławskiej 25 i Górze Przemysła 4,a także parkingu wewnętrznego Polskiej Akademii Nauk, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Bazaru Poznańskiego oraz banków BZ WBK i Pekao SA.

Trzeba zaznaczyć, że zmotoryzowani mieszkańcy i przedsiębiorcy będą mogli wjeżdżać w ulicę oznakowaną znakiem B-1 po otrzymaniu "Warunków wjazdu" wydanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Warunki są wydawane na długi (min. 1 rok) lub krótki okres czasu, w zależności od potrzeb wnioskodawcy.

Znaki B-1 "Zakaz ruchu" zostały ustawione na wlotach następujących ulic: Paderewskiego, Zamkowej, Wronieckiej, Kramarskiej, Koziej i Gołębiej.
Zobacz więcej:
» Szczegóły wydawania Warunków Wjazdu
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej