*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Będzie bardziej zielono na ul. Dąbrowskiego

2017-10-02
Rozpoczynamy prace przy zagospodarowaniu zielenią ul. Dąbrowskiego na odcinku od rynku Jeżyckiego do ul. Mickiewicza (po stronie południowej).

Nasadzenia będą realizowane równocześnie z trwającym obecnie remontem torowiska, tak by zminimalizować uciążliwości związane z prowadzonymi w tym rejonie miasta pracami do minimum.

W ramach zaplanowanych prac zostaną uporządkowane istniejące fragmenty zieleni, a w niektórych miejscach utworzone nowe powierzchnie kosztem "martwych" przestrzeni chodnikowych. Posadzonych zostanie ponad 500 sztuk krzewów liściastych, w części zimozielonych, czyli takich, które przez cały rok są zielone. Ponadto planowane jest posadzenie trzech drzew w nawiązaniu gatunkowym do już rosnących, a posadzonych w ubiegłych latach. Pojawią się również rośliny cebulowe. Zieleń zaprojektowana została w taki sposób, by mogła się utrzymać w trudnych warunkach pasa drogowego.

Istniejące ławki pozostaną na terenie tego odcinka ulicy jednak ich lokalizacje zostaną nieznacznie skorygowane. Stojaki rowerowe ustawione w "martwych" przestrzeniach chodnikowych zostaną przeniesione w inne miejsca.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej