*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Od soboty zmiany na ul. Kazimierza Wielkiego

2017-10-06
Zgodnie z zaleceniem Miejskiego Inżyniera Ruchu, od najbliższej soboty na ul. Kazimierza Wielkiego będą wprowadzane zmiany mające zwiększyć bezpieczeństwo pieszych.

By zminimalizować ryzyko potrącenia przechodzących przez jezdnię, zlikwidowane zostanie przejście zlokalizowane za skrzyżowaniem z ul. Cegielskiego. Nadal będzie można korzystać z istniejącego przejścia z sygnalizacją świetlną, które znajduje się kilkanaście metrów wcześniej, tuż przed wspomnianą krzyżówką. Przy jezdni zamontowane zostanie dodatkowe oznakowanie informujące, że przejście to jest uczęszczane zwłaszcza przez dzieci. Sprawą zwiększenia bezpieczeństwa szczególnie zainteresowana była pobliska szkoła, a to jak je zapewnić omawiano między innymi z policją podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa Ruchu.

Zwracano uwagę między innymi na to, że gdy przed skrzyżowaniem zapala się zielone światło dla kierowców, ci od razu bardzo przyspieszają i trudno jest im wyhamować przed kolejnym przejściem, na którym mogą pojawić się dzieci. Stąd też wynikało bardzo duże zagrożenie dla ich zdrowia i życia.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej