*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Jaka organizacja ruchu na Jeżycach? - rozpoczynamy konsultacje

2017-10-13
Zgodnie z zapowiedziami dziś rozpoczynamy konsultacje społeczne koncepcji pn. Wielowariantowa koncepcja zmiany organizacji ruchu na osiedlu Jeżycach. Koncepcja powstała w celu zwiększenia bezpieczeństwa, zmniejszenia hałasu, a także ograniczenia lub wyeliminowanie tranzytowych przejazdów przez tę część miasta.

Ograniczenie ruchu tranzytowego, zmiany relacji na skrzyżowaniach i kierunków jazdy oraz wyłączenia sygnalizacji świetlnej to tylko część propozycji, które znalazły się w koncepcji nowej organizacji ruchu na Jeżycach. Z uwagi na zakres i złożoność przedsięwzięcia konsultacje społeczne tego projektu podzielone będą na dwa etapy. Pierwszy, rozpoczyna się dziś. Będziemy w nim opiniować rozwiązania sieciowe, czyli ogólną organizację ruchu na terenie osiedla. Prezentujemy dwa warianty zmian, z których pierwszy przewiduje ograniczenie ruchu tranzytowego, a drugi jego całkowite uniemożliwienie.

Szczegółowy opis powyższych zmian można znaleźć w zakładce Projekty drogowe. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z koncepcją, a także z innymi materiałami przygotowanymi z myślą o konsultacjach. Prezentujemy mapki przedstawiające symulacje natężenia ruchu w godzinach porannych i popołudniowych, mapki z możliwymi przejazdami tranzytowymi, wyniki badań ankietowych przygotowane przez Radę Osiedla Jeżyce wraz z prezentacją.

Zapraszamy do przesyłania uwag, opinii, propozycji. Nasz adres: jezyce@zdm.poznan.pl. Prosimy o przesyłanie maili dotyczących pierwszego etapu konsultacji w terminie do 27 października br. Zapraszamy wraz z Radą Osiedla Jeżyce również do udziału w geodyskusji, która prowadzona będzie na stronie internetowej jezyce.geodyskusja.pl

Zapraszamy również do wzięcia udziału w spotkaniach warsztatowych:
17 października (wtorek) Szkoła Podstawowa nr 23 na ul. Norwida 21, godz. 17.00 sala multimedialna na czas prezentacji, a następnie do holu na warsztaty,
18 października (środa) Szkoła Podstawowa nr 36 na ul. Słowackiego 54/56, godz. 17.00. mała salka sportowa na czas prezentacji a następnie do świetlicy szkolnej na warsztaty.

Kolejne spotkania dotyczące szczegółowych rozwiązań organizacji ruchu zaplanowane zostały na koniec listopada.Zobacz więcej:
» Zobacz projekt
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej