*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Wyremontowaliśmy kolejne chodniki. Wygodniej dla pieszych

2017-10-18
We wtorek, 17 października, odbyły się kolejne odbiory wyremontowanych chodników. Miały miejsce na ulicach Biedrzyckiego, Rycerskiej i Ścinawskiej.

Na ulicy Biedrzyckiego został wyremontowany chodnik po zachodniej stronie pomiędzy ulicami Palacza i Winklera oraz po stronie wschodniej na odcinku od ul. Winklera do posesji nr 18. ? To nie jest koniec prac na ulicy Biedrzyckiego. Jeszcze w tym roku zostaną tu zasadzone drzewa, a w przyszłym roku planujemy dokończyć remont po wschodniej stronie ulicy. Myślę też, że nasza rada będzie wnioskować o ustawienie osłon chroniących drzewa przed ich niszczeniem przez parkujące w ich najbliższym sąsiedztwie samochody ? powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca zarządu Rady Osiedla Święty Łazarz. ? W przyszłym roku zostaną wyremontowane również chodniki na ulicach: Chociszewskiego (odcinek od ul. Kasprzaka do ul. Głogowskiej, strona wschodnia), Chełmońskiego, Wojskowej (odcinek: Marcelińska-Grunwaldzka), Chełmońskiego (dokończenie po drugiej stronie ulicy), a na ulicy Orzeszkowej chodnik zostanie wyremontowany po zakończeniu inwestycji inwestorów komercyjnych. Ostatnie trzy zadania zostaną zrealizowane ze środków pochodzących z wpływów ze strefy parkowania.
Koszt remontu chodnika na ul. Biedrzyckiego wyniósł 200 tys. złotych, które pochodzą ze środków własnych Rady Osiedla Święty Łazarz.

Na Rycerskiej wyremontowaliśmy chodnik po południowej stronie ulicy na odcinku od ulicy Grochowskiej do ulicy Kanclerskiej oraz na odcinku od posesji nr 35 do ulicy Marcelińskiej. Odbiór odbywał się w obecności Dionizego Motyla, reprezentującego Radę Osiedla Grunwald Południe. ? Chodnik nie był remontowany od lat sześćdziesiątych XX wieku. Był bardzo zniszczony. Mieszkańcy zasypywali naszą radę lawiną skarg. W ubiegłym roku zleciliśmy remont nawierzchni jezdni. Do pełni zadowolenia brakuje wyremontowanie fragmentu chodnika wzdłuż pawilonów handlowych, którym nie administruje ZDM. Będziemy tego pilnować!
Wykonanie remontu zleciła Rada Osiedla Grunwald Południe. Koszt realizacji zadania wyniósł 303 tys. złotych.

Remont chodnika na ulicy Ścinawskiej został wykonany na wniosek Rady Osiedla Junikowo. Zakończone roboty brukarskie były dokończeniem prac ubiegłorocznych. W tym roku wyremontowaliśmy odcinek od posesji numer 14 do ulicy Srebrnej po północnej stronie ulicy.
Podczas planowania remontów chodników przyjęliśmy proste zasady: w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę wnioski mieszkańców, następnie stan techniczny i hierarchię znaczenia dla naszego osiedla ? powiedział Paweł Rosada, przewodniczący zarządu osiedla. ?
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej