*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Wygodniej dla pieszych i estetyczniej na ul. Masztalarskiej

2017-10-23
Zakończył się remont chodnika na ul. Masztalarskiej (po bliższej Staremu Rynkowi stronie ulicy). Zyskali dzięki temu piesi, którzy poruszają się po Starym Mieście.

Był to kolejny remont chodnika w tej części Poznania. Prace odbyły się na odcinku od skrzyżowania z ul. Wroniecką po ul. 23 Lutego. Droga dla pieszych powstała z płyt kamiennych i kostki kamiennej łupanej (pochodzących z magazynów ZDM). Z uwagi na charakter okolicy rodzaj nawierzchni był aprobowany między innymi przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Dzięki temu zyskali nie tylko piesi, ale także estetyka tej części Poznania.

- Cieszy to, że mogliśmy oddać pieszym kolejny chodnik - mówi Jacek Maleszka z Rady Osiedla Stare Miasto, który uczestniczył w odbiorze po zakończeniu prac. Obecnie w okolicach Starego Rynku remonty prowadzone są jeszcze na ul. Woźnej, gdzie wymieniana jest nawierzchnia oraz na ul. Grobla, gdzie odnawiamy chodniki.

- Chcemy także, by w przyszłym roku odnowione zostały kolejne chodniki na Starym Mieście - dodaje Jacek Maleszka.

Oprócz samego chodnika na ul. Masztalarskiej wymienione zostały krawężniki (na kamienne). Całkowity koszt remontu wyniósł 286 tysięcy złotych. Środki przekazała Rada Osiedla Stare Miasto.

pozostałe informacje


Dowiedz się więcej