*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Przejście przy przystanku Żegrze II otwarte

2017-10-24
Zakończyła się budowa przejścia dla pieszych przez ul. Żegrze, w rejonie przystanku "Żegrze II". Ułatwi to pieszym przedostanie się przez ulicę w miejscu, w którym dotąd mieli do dyspozycji jedynie strome schody i kładkę nad jezdnią.

- To ważna i pozytywna informacja dla mieszkańców os. Stare Żegrze, Polan i Orła Białego. Budowa brakującego przejścia dla pieszych do przystanku tramwajowego Żegrze II ułatwi korzystanie z komunikacji publicznej zwłaszcza seniorom, osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi. Zamiast pokonywania jak dotąd stromych schodów, mogą teraz bez wysiłku i bezpiecznie dojść na przystanek - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowe przejście jest wyposażone w sygnalizację świetlną, cały układ dostosowano do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością. Dodatkowo wykonano przejazdy rowerowe oraz infrastrukturę pod przyszły monitoring miejski. Uwarunkowania techniczne i wymogi bezpieczeństwa wymusiły przebudowę układu drogowego - wykonano korektę niwelety jezdni oraz chodników.

W ramach prac przebudowano również istniejące schody, znajdujące się na skarpie przy skrzyżowaniu ulic Żegrze i Łącznika w kierunku os. Orła Białego. Natomiast w miejscu istniejących schodów łączących chodnik na skarpie z chodnikiem od strony dziedzińca szkoły podstawowej został wybudowany chodnik, również dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Przebudowa, prowadzona przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, rozpoczęła się w sierpniu 2017 i zakończyła zgodnie z harmonogramem. Wykonawcą była spółka Skanska.

Hubert Bugajny/biuro prasowe UMP


Dowiedz się więcej