*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Dla wygody pieszych - szlifują bruk na ulicy Woźnej

2017-10-26
Nierówny bruk to problem dla pieszych i rowerzystów przede wszystkim na uliczkach Starego Miasta. Na ul. Woźnej trwa remont nawierzchni, gdzie układany jest kamienny bruk, ale zeszlifowany z jednej strony. Ma to rozwiązać problem z nierównością nawierzchni.

Stary Rynek i uliczki wokół niego wyłożone są kamiennym brukiem. Jest on jednak nierówny a między kostkami są duże przestrzenie. To spore utrudnienie dla pieszych i dla rowerzystów. Przejechanie po brukowanych uliczkach jednośladem to  nic przyjemnego i także niebezpiecznego.

Dlatego władze miasta zastanawiają się jak ten problem rozwiązać. Jedna z propozycji jest już wdrażana w życie. Na ul. Woźnej prowadzony jest remont nawierzchni, kamienna kostka jest zastępowana również kamienną kostką, ale jedna jej strona jest zeszlifowana. Dzięki temu po ułożeniu bruku nawierzchnia jezdni jest dużo bardziej przyjazna dla pieszych i rowerzystów. Fakt wykorzystania starej kostki obniża też koszt takiej zmiany.

Po zakończeniu prac okaże się czy to rozwiązanie skutecznie polepsza jakość korzystania z ulicy przez pieszych i rowerzystów.

W planach są remonty kolejnych uliczek wyłożonych brukiem na Starym Mieście. Przygotowywana jest też kompleksowa przebudowa płyty Starego Rynku. Przetarg na opracowanie koncepcji rewaloryzacji płyty Starego Rynku został już rozstrzygnięty.

Źródło i zdjęcia: Jan Gładysiak/ Biuletyn Miejski
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej