*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Już są nowe miejsca parkingowe na ul. Szpitalnej

2017-10-31
Pierwsze już są. Ponad czterdzieści nowych miejsc parkingowych powstanie przy ul. Szpitalnej. Skorzystają okoliczni mieszkańcy oraz osoby przyjeżdżające do szpitala dziecięcego.

- Samochodu parkowały już wcześniej wzdłuż ul. Szpitalnej przy cmentarzu, tylko było to niezgodne z prawem i często kończyło się założeniem blokady przez Straż Miejską. Wiem, że osoby przyjeżdzające do szpitala miały problem z zaparkowaniem samochodu. Pamiętajmy że często są to ludzie z małymi, bardzo chorymi dziećmi, którym zależy na jak najszybszym postawieniu auta blisko szpitala - mówi Anna Wilczewska, radna Osiedla Ogrody.

Obecnie obowiązuje w tym miejscu tymczasowa organizacja ruchu. Samochody mogą już parkować na odcinku od ul. Nowina do ul. Szamarzewskiego. Po zakończeniu komunikacyjnego szczytu związanego z dniem Wszystkich Świętych, a także dokończeniu remontu ogrodzenia cmentarza, zmieni się ona na stałe.

Mając na uwadze postulaty mieszkańców, a przede wszystkim rodziców małych pacjentów zostanie dopuszczone parkowanie na kolejnej części ul. Szpitalnej. Na odcinku od skrzyżowania ulic Szpitalnej i Nowina do wysokości krzyżówki z ul. Szamarzewskiego wprowadzone będzie parkowanie równoległe na jezdni, natomiast za przejściem dla pieszych, w kierunku ul. Miodowej - częściowo na jezdni i chodniku.

Po zmianach powstanie ponad 40 nowych miejsc parkingowych. Szerokość ulicy pozwala jednocześnie na zachowanie dwukierunkowego ruchu samochodów i swobodnego przejścia po chodniku. Dzięki temu zyskają nie tylko mieszkańcy, ale głównie opiekunowie dzieci, którzy przyjeżdżają do pobliskiego szpitalu dziecięcego.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe UMP
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej