*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Nowe buspasy na Garbarach i Drodze Dębińskiej od dziś

2017-11-07
Od dziś, tj. 7 listopada, obowiązuje nowa organizacja ruchu na fragmentach ulic Garbary i Droga Dębińska.

Od września funkcjonują buspasy na ulicach Kazimierza Wielkiego i Mostowej. Zgodnie z zapowiedziami po zakończeniu konsultacji społecznych kolejne buspasy pojawiają się na ulicach Garbary i Drodze Dębińskiej. Na Garbarach buspas został wytyczony na odcinku od ulicy Długiej do ulicy Królowej Jadwigi. Na ulicy Droga Dębińska, po wschodniej stronie jezdni prowadzącej w stronę centrum, buspas rozpoczyna się za ulicą Jordana a kończy się przy wyjeździe ze stacji paliw znajdującej się przy ul. Królowej Jadwigi.

Z buspasu na ulicy Garbary mogą korzystać autobusy, rowerzyści oraz pojazdy służb medycznych. Natomiast z buspasu na ul. Droga Dębińska również pojazdy innych służb miejskich, taksówki oraz inne samochody, w których oprócz kierowcy znajduje się jeszcze dwóch pasażerów.

Wyznaczanie buspasów na ulicach, zwłaszcza tych, które często bywają zakorkowane, ma bezpośredni wpływ na ułatwienie przejazdu autobusów, a co się z tym wiąże - na punktualność pojazdów. Dzięki nowym buspasom szczególnie zyskają pasażerowie linii autobusowych 74, 76, 90 i podmiejskiej linii 603. W efekcie możliwe będzie realizowanie rozkładowego czasu przejazdu, a nawet korekta - skrócenie czasu podróży.

Podczas realizacji zadania powstało nowe przejście dla pieszych przez ulicę Strzelecką.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej