*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Zmiany w organizacji ruchu podczas finału WOŚP w Poznaniu

2018-01-12
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniu 14 stycznia 2018 r. w rejonie CK Zamek i ul. Święty Marcin wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w związku z organizacją poznańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na czas trwania imprezy w godzinach od 6:30 do 21:20 wyłączona z ruchu będzie jezdnia północna ul. Święty Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Objazd przewidziano ulicami: Kościuszki i Taylora.

Na finał imprezy ("światełko do nieba"), od godz. 19:30 do 21:20, wyłączona z ruchu będzie al. Niepodległości na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Libelta. Objazd przewidziano ulicami: Libelta i Kościuszki (w kierunku południowym) oraz ul. Powstańców Wielkopolskich, Matyi, most Dworcowy i ul. Roosevelta. W tym czasie wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach: al. Niepodległości - ul. Święty Marcin i al. Niepodległości - ul. Taylora.

Ruch tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej odbywać się będzie pod nadzorem służb z wykorzystaniem śluz w miejscach krzyżowania się ich tras z miejscem imprezy.

Na wniosek policji w razie potrzeby wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w organizacji ruchu, w tym wyłączenie sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Niepodległości - ul. Fredry.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonach zmienionej organizacji ruchu.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej