*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Konsultacje społeczne organizacji ruchu na Jeżycach - już jutro początek dyżurów specjalistów ZDM

2018-01-23
Uspokojenie ruchu, zmiana kierunków jazdy i relacji na skrzyżowaniach to kluczowe elementy koncepcji organizacji ruchu na osiedlu Jeżyce, której konsultacje społeczne rozpoczęły się w październiku 2017 roku. Obecnie trwa drugi etap opiniowania, a zainteresowani mieszkańcy w środę i czwartek będą mogli porozmawiać o szczegółach zmian z projektantem, przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich i Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Konsultacje społeczne nowej organizacji ruchu podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy, dotyczący ogólnej koncepcji zmian zakończył się w połowie grudnia ubiegłego roku. W jego wyniku powstały dwa ?sieciowe? warianty prezentujące nowy sposób poruszania się na terenie Jeżyc. Zostały one opublikowane wraz ze szczegółowymi rysunkami poszczególnych skrzyżowań objętych zmianami na stronie ZDM w zakładce "Projekty drogowe". Uwagi do nich można zgłaszać do końca stycznia 2018 roku.

W ramach konsultacji społecznych zaplanowane zostały dyżury zespołów specjalistów. Jest to nowa formuła spotkań z mieszkańcami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć w nich udział, będzie miał szansę na indywidualną rozmowę z projektantem koncepcji, przedstawicielami ZDM oraz Miejskiego Inżyniera Ruchu i rozwianie wszelkich wątpliwości na temat proponowanych zmian.

Uwagi mieszkańców i propozycje zmian zebrane w czasie dyżurów posłużą do przygotowania ostatecznej wersji koncepcji organizacji ruchu na Jeżycach.

Czas i miejsce dyżurów:
24 stycznia (środa): godz. 8:00-11:00 i 16:00-9:00 w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Norwida 21 w sali multimedialnej;
25 stycznia (czwartek): godz. 8:00-11:00 i 16:00-19:00 w Szkole Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego 54/56, w sali nr 1.

Uwagi do koncepcji będącej przedmiotem konsultacji można również przesyłać pocztą elektroniczną na adres jezyce@zdm.poznan.pl lub pocztą tradycyjną na adres siedziby ZDM przy ul. Wilczak 17 w Poznaniu w terminie do 31 stycznia 2018 roku.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej