*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
drukuj

Co dalej z parkingiem na Szyperskiej?

2018-02-02
Trwają rozmowy dotyczące parkingu na Szyperskiej. Spółka Wechta, która jest użytkownikiem wieczystym działki, nie zgodziła się na przedłużenie umowy dzierżawy. Miasto chce uregulować stan prawny tego miejsca. Mimo to deweloper wygrodził teren, uniemożliwiając mieszkańcom korzystanie ze znajdującego się tam parkingu.


Chodzi o 339 metrów kwadratowych działki przy ul. Szyperskiej, na których znajdują się miejsca postojowe i chodnik. Użytkownikiem wieczystym tego terenu jest spółka Wechta, a Zarząd Dróg Miejskich do niedawna dzierżawił tę nieruchomość. Jednak w 2016 roku spółka Wechta wypowiedziała umowę dzierżawy.

ZDM już od kilku lat prowadził w imieniu miasta rozmowy dotyczące kupna działki, by uregulować jej stan prawny. Próby nie przyniosły jednak oczekiwanych rezultatów. Spółka nie zgodziła się też przedłużyć umowy dzierżawy.

ZDM cztery razy przesyłał ofertę nabycia prawa użytkowania wieczystego na rzecz Miasta Poznania. Rzeczoznawca przygotował operat szacunkowy, w którym wycenił teren. W odpowiedzi Wechta zaproponowała cenę ponad sześciokrotnie wyższą niż ta wynikająca z operatu.

W zeszłym roku deweloper wezwał ZDM do opuszczenia nieruchomości. Jeszcze we wrześniu po raz kolejny miasto informowało o chęci kupna wspomnianych 339 metrów kwadratowych oraz o tym, że zostanie przygotowana wycena, która będzie podstawą do złożenia kolejnej oferty. Jednak Wechta i tak wygrodziła teren przy ul. Szyperskiej, na którym do tej pory parkowały samochody. W związku z tym ZDM jest zmuszony przenieść znajdujący się tam parkomat. Miasto będzie podejmować dalsze działania, by uregulować stan prawny tej działki.
pozostałe informacje


Dowiedz się więcej