*ZDM - Zarząd Dróg Miejskich
*Poznań - *Miasto know-how
Rok: 2013 2014 2015 2016 2017 2018
Miesiąc: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Piątek na poznańskich ulicach

2018-02-23
W piątek (23 lutego) będziemy kontynuować prace przy naprawie nawierzchni na ul. Warszawskiej (przy wjeździe do Poznania). Z wygrodzeniami jezdni trzeba liczyć się także na wiadukcie w Antoninku (wymiana barier). Ubytek w nawierzchni trzeba załatać na ul. Krzywoustego przy skrzyżowaniu z ul. Serafitek. Zakład Robót Drogowych kończy prace związane z remontem chodników na rondzie Starołęka.
więcej >

Prace na ul. Warszawskiej i wiadukcie w Antoninku

2018-02-22
W czwartek (22 lutego) trzeba liczyć się z wygrodzeniem jednego pasa jezdni na ul. Warszawskiej. Na pasie wjazdowym ze Swarzędza trzeba pilnie przeprowadzić naprawę nawierzchni. Na wiadukcie Antoninek wymieniane będą bariery sprężyste. Od rana pracownicy Zakładu Robót Drogowych wykonują roboty drogowe na ul. Szeligowskiego, około godziny 12.00 przeniosą się na ul. Opieńskiego. Przypominamy o pracach związanych z remontami chodników na rondzie Starołęka.
więcej >

Można już korzystać z parkingu Park and Ride

2018-02-22
Działa już pierwszy w Poznaniu parking Park&Ride. Powstał on na skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Smoleńskiej - w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Bezpośrednie sąsiedztwo trasy tramwajowej sprawi, że po zostawieniu auta szybko można będzie dostać się do centrum miasta. - Dzisiejsze otwarcie to nasz pierwszy krok. Będziemy sukcesywnie zwiększać możliwości wygodnego, legalnego i bezpiecznego parkowania poza centrum. To konkretna oferta dla kierowców, którzy przyjeżdżają do Poznania spod miasta...
więcej >

Prace na rondzie Starołęka i ul. Mieszka I

2018-02-21
W środę (21 lutego) będą kontynuowane prace w rejonie ronda Starołęka. Możliwe są wygrodzenia części pasów jezdni, chodników i tras rowerowych. Na ul. Głuszyna musimy wymienić bariery sprężyste. Zakład Robót Drogowych będzie naprawiał nawierzchnię jezdni na ul. Mieszka I (w okolicach Plazy) i na ul. Szeligowskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Opieńskiego), a także na ul. Szarych Szeregów.
więcej >

Roboty drogowe na poznańskich ulicach

2018-02-20
Dzisiaj (wtorek, 20 lutego) będziemy kontynuować prace przy naprawie nawierzchni na ul. Głogowskiej (nitka wjazdowa do miasta). Z małym wygrodzeniem części pasa jezdni należy liczyć się na ul. Browarnej, gdzie trzeba wymienić bariery oddzielające jezdnię od stawu. Załatany będzie ubytek w jezdni przy skrzyżowaniu ul. Wierzbięcice i Żupańskiego. Prace będą prowadzone także na ul. Fortecznej. Przypominamy, że od dzisiaj przycinane mają być krawężniki w rejonie ronda Starołęka.
więcej >

Poznań staje się coraz bardziej Smart

2018-02-19
Poznań wspiera kolejne rozwiązania, które prowadzą do zrealizowania idei "smart city" - inteligentnego miasta, w którym mieszkańcom żyje się łatwiej. Miasto udostępniło już dane dotyczące wolnych miejsc na parkingach - teraz mogą być wykorzystane do tworzenia aplikacji dla kierowców. Pierwszą z nich można już pobrać. Na miejskich mapach znajdziemy też położenie ekologicznych współdzielonych samochodów - to efekt współpracy z poznańską spółką Click2Go. Udostępnienie miejskich danych to kolejny krok w stronę...
więcej >

Od wtorku prace na rondzie Starołęka

2018-02-19
We wtorek (20 lutego) w związku z remontem chodników na rondzie Starołęka, rozpocznie się regulowanie i przycinanie krawężników. Prace te mogą spowodować konieczność wydzielenia części jezdni, przejazdów rowerowych oraz chodników. Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie ostrożności. Prace potrwają około tygodnia.
więcej >

Poniedziałek na poznańskich ulicach

2018-02-19
W poniedziałek (19 lutego) będziemy kontynuować prace przy naprawie nawierzchni na ul. Głogowskiej (na nitce wjazdowej do Poznania). Do załatania są pojedyncze ubytki na ulicach: Lechickiej, Obornickiej i Murawa. Zaplanowaliśmy także roboty drogowe na ul. Skibowej.
więcej >

Wildecka Dziesiątka wybiegnie na trasę

2018-02-16
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniu 18 lutego 2018 r. w godz. od 10:00 do 12:30, w związku z biegiem "VIII Wildecka Dziesiątka", wyłączona z ruchu będzie połowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Droga Dębińska pomiędzy ul. Mariana Żelazka i Hetmańską. Pozostałe odcinki biegu prowadzą ścieżkami na terenie parku im. Jana Pawła II oraz drogami wewnętrznymi ROD im. J. Mazurka i nie kolidują z ruchem pojazdów.
więcej >

Mecz Lecha. Zmiany w organizacji ruchu

2018-02-16
Miejski Inżynier Ruchu informuje o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu w związku z meczem piłkarskim na "Inea Stadionie" w niedzielę, 18 lutego 2018 r., w godzinach od 16:00 do 21:00. W etapie pierwszym, przed rozpoczęciem meczu i w jego trakcie, wyłączone z ruchu będą: - ul. Wałbrzyska na odcinku od ul. Strzegomskiej do ul. Ptasiej, - ul. Ptasia na odcinku od parkingu "POL-HOL" do ul. Wałbrzyskiej oraz ul. Węgorka, - ul. Świerzawska od strony...
więcej >

Awaria energetyczna. Nie działa sygnalizcja na skrzyżowaniu ulic Garbary i Estkowskiego

2018-02-16
Z powodu awarii energetycznej nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary, Estkowskiego i Małe Garbary. Energetycy przewidują, że przywrócą zasilanie do godziny 14.00. Poprosiliśmy policję o ręczne sterowanie ruchem. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności.
więcej >

Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Poznania

2018-02-15
Z uwagi na rozpoczynającą się o godzinie 18.00, Drogę Krzyżową w czwartek (15 lutego) w rejonie centrum miasta mogą występować krótkotrwałe utrudnienia w ruchu. Trasa wiedzie z fary (ul. Gołębia), poprzez plac Wolności na pl. Mickiewicza.
więcej >

Nie działa sygnalizcja na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Krańcowej

2018-02-15
Z uwagi na prace konserwacyjne operatora sieci energetycznej, do godziny 14.00 nie będzie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Krańcowej. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności.
więcej >

Roboty drogowe na ul. Głogowskiej i al. Niepodległości

2018-02-15
Z powodu zapadnięcia jezdni trzeba będzie dzisiaj (15 lutego) przeprowadzić prace drogowe na ul. Głogowskiej przy parku Wilsona. Na al. Niepodległości zaplanowaliśmy regulację wpustu. Możliwe będzie wygrodzenie części jezdni. Do godziny 15.00 mają być prowadzone prace przy łataniu ubytków na ul. Czechosłowackiej (na całej długości).
więcej >

Środa na poznańskich ulicach

2018-02-14
Na środę (14 lutego) zaplanowaliśmy prace drogowe na ul. Głogowskiej (przy wjeździe do Poznania). Naprawiana będzie nawierzchnia na ul. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Zamenhofa (jeśli zajdzie potrzeba to roboty będą prowadzone również na niej), a także na ul. Krzywoustego (pomiędzy autostradą A2, a ul. Wiatraczną).
więcej >

Pługi i piaskarki na poznańskich ulicach

2018-02-14
Zimowe utrzymanie ulic administrowanych przez ZDM tylko w okresie zimowym całodobowo tel.:61 64 77 231. Zgłoszenia przyjmuje także Biuro Poznań Kontakt - telefon 61 646 33 44 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 ? 20.00). Prosimy o ostrożną jazdę.
więcej >

Prace na Świętym Marcinie - zmiana organizacji ruchu

2018-02-13
Poznańskie inwestycje Miejskie informują, iż w rejonie skrzyżowania ulic Święty Marcin i Ratajczaka od 15 lutego zmieniona zostanie czasowa organizacja ruchu. Ze względu na trwającą przebudową biurowców ALFA, wyłączony z ruchu zostanie fragment łącznika znajdującego się na tyłach budynku, a biegnącego równolegle do ul. Św. Marcin. Zamknięty dla ruchu pieszego i samochodowego zostanie odcinek biegnący od ul. Ratajczaka do końca budynku o nr 46. Wykonawca przebudowy planuje przywrócenie ruchu 22 lutego 2018...
więcej >

Prace na ulicach Arciszewskiego i Piątkowskiej

2018-02-13
We wtorek (13 lutego) pracownicy Zakładu Robót Drogowych będą między innymi prowadzili prace brukarskie przy przystanku autobusowym na ul. Arciszewskiego (tuż przy skrzyżowaniu z ul. Palacza). Z tego powodu możliwe jest częściowe wygrodzenie części jednego pasa ruchu. Po godzinie 11.00 będą łatane ubytki w nawierzchni w różnych punktach ul. Piątkowskiej.
więcej >

Prace na ul. Piłsudskiego i Zamenhofa

2018-02-12
Dzisiaj (poniedziałek, 12 lutego) będziemy naprawiać zapadnięcie jezdni w rejonie lewoskrętu z ul. Zamenhofa w Piłsudskiego. Z tego powodu możliwe jest wygrodzenie po jednym pasie jezdni na wspomnianych ulicach. Łatany będzie także ubytek na przejściu dla pieszych w rejonie połączenia ulic Szwajcarskiej i Kurlandzkiej. Prace drogowe mają być prowadzone również na ul. Wołczyńskiej.
więcej >

Zmiany na Murawie - nie w tym roku

2018-02-09
Zmiany w organizacji ruchu na ul. Słowiańskiej i Murawa nie będą w tym roku realizowane. Powodem są inne planowane w tym samym czasie remonty w mieście, które w połączeniu z reorganizacją na Winogradach mogłyby spowodować zbyt duże utrudnienia w ruchu. Zmiany na ul. Słowiańskiej zakładające wytyczenie nowych dróg rowerowych to jeden ze zwycięskich projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. "Rowerowe Winogrady. Słowiańska Trasa Rowerowa" zyskał poparcie mieszkańców Poznania podczas PBO 2017. Jego...
więcej >

Budowa przyłącza cieplnego na ul. Sokoła

2018-02-09
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach od 12 lutego do 9 marca 2017 r., w związku z budową przyłącza cieplnego do budynku, na początkowym odcinku jednokierunkowej ul. Sokoła (od strony ul. Maczka) zawężane będą etapowo fragmenty jezdni i chodnika. Ruch pojazdów odbywać się będzie po płycie przejazdowej, a ruch pieszych - po kładce. W rejonie prac czasowo wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się pojazdów. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie...
więcej >

Usuwanie ubytków w jezdni na poznańskich ulicach

2018-02-09
Prace drogowe Zakładu Robót Drogowych w piątek (9 lutego) polegają głównie na usuwaniu ubytków w nawierzchni jezdni. Będą prowadzone między innymi na ulicach Umultowskiej i Dzięgielowej (na wysokości kampusu UAM), Wołczyńskiej, a także Radziwoja i Nieszawskiej.
więcej >

Droga rowerowa na ul. Dolna Wilda - konsultaje dobiegają końca

2018-02-08
Wczoraj w Szkole Branżowej I Stopnia przy ul. św. Jerzego nasi specjaliści z Referatu Rowerowego wraz z projektantem odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące koncepcji budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda i Górna Wilda. Dyżury ekspertów odbyły się w godzinach od 8:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00 i stanowiły element konsultacji społecznych rozbudowy ul. Dolna Wilda i Górna Wilda o dwukierunkową drogę dla rowerów. Dzięki realizacji tej inwestycji utworzone...
więcej >

Awaryje prace na poznańskich ulicach

2018-02-08
Prace drogowe w czwartek (8 lutego) będziemy prowadzić między innymi na ul. Krzywoustego oraz w rejonie skrzyżowania ulic Zamenhofa i Pawiej. W planach Zakładu Robót Drogowych są też mniejsze roboty na ulicach: Kaczej i Jawornickiej.
więcej >

Prace na poznańskich ulicach

2018-02-07
Dziś, tj. w środę, 7 lutego, drogowcy z Zakładu Robót Drogowych będą prowadzić roboty między innymi na ulicach Krakowskiej, Zamenhofa i Wojska Polskiego. Na ulicy Krakowskiej, na dojeździe do ulicy Kazimierza Wielkiego, zostanie sfrezowany fragment zniszczonej jezdni, a następnie ułożona nowa nawierzchnia na odcinku o długości około 50 metrów. Na wschodniej jezdni ulicy Zamenhofa zostaną usunięte niebezpieczne ubytki w nawierzchni jezdni na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ronda Rataje. Również kierowcy...
więcej >

Prace na ul. Hetmańskiej i usuwanie sopli

2018-02-06
Po porannym szczycie komunikacyjnym rozpoczną się prace przy naprawie nawierzchni na ul. Hetmańskiej przy dojeździe do skrzyżowania z ul. Głogowską (nitka prowadząca od ronda Starołęka). Trzeba liczyć się z wygrodzeniem części jezdni. Oprócz tego ekipy Zakładu Robót Drogowych będą pracować między innymi na ul. Kołłątaja i ul. Strzeszyńskiej. Do godziny 15.00 usuwane mają być sople zwisające na przystankach PST.
więcej >

Ulica Cześnikowska - rozpoczęcie prac oraz wprowadzenie czasowej organizacji ruchu

2018-02-05
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie informuje, iż 7 lutego 2018 rozpoczną się prace budowlane związane z rozbudową ul. Cześnikowskiej. Inwestycja swoim zakresem obejmie wykonanie m.in. nowych nawierzchni jezdni, chodników, zatok postojowych, budowę kanału deszczowego, uzupełnienie odwodnienia, budowę kanału technologicznego oraz wykonanie zieleni ulicznej. Zostanie również wymienione oświetlenie uliczne na całym odcinku ulicy, a także wymieniona i dobudowana sieć wodociągowa wraz z przyłączami. Inwestorem modernizacji sieci wodociągowej jest Aquanet S.A. Zakończenie całości prac...
więcej >

Prace na ul. Głogowskiej, Szczepankowo i Strzeszyńskiej

2018-02-05
W poniedziałek, 5 lutego, będziemy naprawiać nawierzchnię jezdni na ul. Głogowskiej (w różnych punktach). Podobne prace zaplanowaliśmy na ul. Szczepankowo (przy granicy miasta). Do godziny 15.00 ekipy Zakładu Robót Drogowych będą łatać ubytki na ul. Strzeszyńskiej. Uwaga - jeśli pogoda pozwoli to jutro będą prowadzone roboty na ul. Hetmańskiej przy skrzyżowaniu z ul. Głogowską (nitka północna, czyli prowadząca od wiaduktu kolejowego). Możliwe będzie wygrodzenie części jezdni.
więcej >

Posiedzenie komisji Rady Miasta w Zarządzie Dróg Miejskich

2018-02-02
W piątek 2 lutego br., w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej Rady Miasta Poznania. Jednym z poruszanych tematów rozmów było wprowadzenie cennika usług w zakresie odprowadzania wód opadowych i roztopowych kanalizacją deszczową administrowaną przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu oraz regulaminu odprowadzania wód opadowych i roztopowych do miejskiej sieci kanalizacji deszczowej miasta Poznania w związku ze zmianą przepisów, czyli zapisami ustawy z...
więcej >

Co dalej z parkingiem na Szyperskiej?

2018-02-02
Trwają rozmowy dotyczące parkingu na Szyperskiej. Spółka Wechta, która jest użytkownikiem wieczystym działki, nie zgodziła się na przedłużenie umowy dzierżawy. Miasto chce uregulować stan prawny tego miejsca. Mimo to deweloper wygrodził teren, uniemożliwiając mieszkańcom korzystanie ze znajdującego się tam parkingu. Chodzi o 339 metrów kwadratowych działki przy ul. Szyperskiej, na których znajdują się miejsca postojowe i chodnik. Użytkownikiem wieczystym tego terenu jest spółka Wechta, a Zarząd Dróg Miejskich do niedawna dzierżawił...
więcej >

Prace gazownicze na ul. Kostrzyńskiej. Zmiany w organizacji ruchu

2018-02-02
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach od 5 lutego do 31 maja 2018 r., w związku z przebudową sieci gazowej, wygradzane będą w trzech etapach kolejne odcinki jezdni ul. Kostrzyńskiej i wprowadzane czasowe ograniczenia parkowania w rejonie prac. Z uwagi na wygrodzenia chodnika ruch pieszych może być kierowany na drugą stronę jezdni. Utrzymane zostanie dojście i dojazd do posesji. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac. ...
więcej >

Parking Park and Ride Szymanowskiego niedługo otwarty

2018-02-02
Wkrótce otwarcie pierwszego w Poznaniu parkingu typu "Parkuj i Jedź" znajdującego się w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego. Obecnie trwają testy funkcjonalności poszczególnych urządzeń infrastruktury. Parking "Parkuj i Jedź", zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Szymanowskiego i Smoleńskiej, wybudowany został z myślą o osobach korzystających z samochodów i przesiadających się na komunikację miejską. Będzie otwarty 7 dni w tygodniu (oprócz świąt), przez całą dobę, z przerwą techniczną w godzinach od 2:30 do 4:30. Przyjedź! Zaparkuj!...
więcej >

Naprawa nawierzchni na ul.Chartowo. Malowanie pasów na ul. Rolnej

2018-02-02
W piątek (2 lutego) będziemy kontynuować prace przy naprawie nawierzchni na ul. Chartowo (w okolicy stacji paliw). Drogowcy pojawią się także w na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, ulicy Kobylepole (w okolicy ul. Borówki). Mniejsze roboty przewidziane są na ul. Lutyckiej i Wojska Polskiego. Na ul. Rolnej malowane będą pasy.
więcej >

Droga rowerowa na ul. Dolna Wilda - zapraszamy na spotkanie ze specjalistami ZDM

2018-02-01
Na wniosek mieszkańców osiedla Wilda, w ramach konsultacji społecznych koncepcji rozbudowy ulic Dolna Wilda i Górna Wilda o dwukierunkową drogę dla rowerów, 7 lutego zaplanowane zostały dyżury specjalistów Zarządu Dróg Miejskich. Konsultacje społeczne przedmiotowej koncepcji rozpoczęły się 23 stycznia i pierwotnie nie zakładały spotkania z mieszkańcami. Jednak w odpowiedzi na ich oczekiwania, wyrażone przez Radę Osiedla Wilda, zdecydowano się zorganizować spotkanie w formie dyżurów eksperckich. Podczas dyżurów, w których wezmą udział przedstawiciele...
więcej >

Naprawa nawierzchni na ul. Chartowo

2018-02-01
Dzisiaj rozpoczynamy prace przy naprawie jezdni na ulicy Chartowo (w okolicy stacji paliw). Potrwają przez dwa dni. Będzie sfrezowana stara i położona nowa warstwa nawierzchni. Z tego powodu trzeba liczyć się z wygrodzeniami na poszczególnych pasach ruchu. Kontynuowane będą prace na ul. Głogowskiej (nitka wjazdowa) i uszczelnianiu dylatacji na wiadukcie Lechicka. Na czwartek (1 lutego) zaplanowaliśmy także łatanie ubytków na ul. Kołłątaja.
więcej >


Dowiedz się więcej