Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
System Informacji Miejskiej
Drogi publiczne
w administracji ZDM
Oświetlenie uliczne
w administracji ZDM
Program budowy
dróg lokalnych
Obiekty inżynierskie dostosowane
do potrzeb osób
niepełnosprawnych
Zieleń przyuliczna
Współdziałanie
z mieszkańcami
Katalog Nawierzchni Chodników Poznania Etap I- Stare Miasto-Centrum
Utrudnienia w ruchu
projekty drogowe
Inżynieria Ruchu
Zieleń przyuliczna
sowa
ZKD
Ogródki gastronomiczne
Rowerem po Poznaniu
BIP
2006-08-31
NA ZIELONYM DAJESZ PRZYKŁAD DZIECIOM. W trosce o bezpieczną drogę do szkoły
Zarząd Dróg Miejskich uczestniczy w kampanii społecznej „Na zielonym dajesz przykład dzieciom”. Organizatorem jest Fundacja Kierowcy – Dzieciom, która nieodpłatnie przekazała nam tabliczki z hasłem. Pierwsze pojawiły się już w centrum Poznania, na ul. Solnej. W kolejnych dniach zobaczymy je na terenie całego miasta, przede wszystkim na przejściach w okolicach...
więcej >
2006-08-30
Uwaga kierowcy! Zamknięcie ul Gdyńskiej oraz skrzyżowania Gdyńskiej z ul. Gnieżnieńską, Krańcową i Główną
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu pragnie poinformować, że w dniach od 2 do 4 września 2006 r. zamknięta dla ruchu zostanie ulica Gdyńska na odcinku od Bałtyckiej do ul. Głównej. Zamknięte zostanie także skrzyżowanie Gdyńskiej z ulicami Gnieźnieńską, Krańcową oraz Główną. Na zamkniętych odcinkach ulic naprawiana będzie nawierzchnia drogowa. W...
więcej >
2006-08-29
Rok nowej strony internetowej
Kiedy rok temu przystępowaliśmy do opracowania koncepcji nowej strony internetowej Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu nie spodziewaliśmy się, że będzie cieszyć się tak dużym zainteresowaniem. Licznik naszej strony wskazuje ponad trzy miliony odwiedzin. Internauci najczęściej poszukują informacji o zamówieniach publicznych. Na liście hostów znajdują się serwery zarejestrowane w całej Polsce,...
więcej >
2006-08-28
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na al. Niepodległości
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że od 29 sierpnia 2006 r. wystąpią utrudnienia w ruchu na al. Niepodległości, na odcinku od ul. Św. Marcina do ul. Niezłomnych. Drogowcy wykonywać będą remont jezdni, chodników oraz zatok postojowych MPK. Na czas robót MPK zmieni lokalizację przystanków autobusowych.
Prace remontowe wykonywane będą pod...
więcej >
2006-08-25
Uwaga kierowcy! Zamknięcie ul. Kościuszki
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że od poniedziałku, tj. 28 sierpnia br. kierowcy nie będą mogli przejechać ul. Kościuszki na wprost, w kierunku ul. Półwiejskiej. Od skrzyżowania ul. Kościuszki z Ratajczaka i Niezłomnych możliwy będzie tylko dojazd do Starego Browaru i hotelu Novotel. Objazd do skrzyżowania Kościuszki – Półwiejska –...
więcej >
2006-08-24
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Szelągowskiej
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że w dniu 25 sierpnia 2006 r. wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Szelągowskiej na wysokości ul. Winogrady. Utrudnienia w ruchu związane będą z naprawą kanalizacji deszczowej. Prace potrwają do 27 sierpnia br.
Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy
więcej >
2006-08-23
Uwaga kierowcy! Od 26 sierpnia zamknięcie skrzyżowania ul. Głogowskiej z Kowalewicką
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że w dniu 26 sierpnia 2006 r. zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ulicy Kowalewickiej w ulicę Głogowską. Zamknięcie ulicy związane jest przebudową ulicy Głogowskiej. Kierowcy poruszający się ulicą Głogowską nadal będą mogli korzystać z wjazdu i wyjazdu z ulicy Fabianowo.
Dla pojazdów o masie całkowitej...
więcej >
2006-08-22
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Śniadeckich i Serbskiej
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że od 23 sierpnia 2006 r. wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicach Śniadeckich i Serbskiej. Na ul. Śniadeckich na odcinku od ul. Głogowskiej do Międzynarodowych Targów Poznańskich wystąpią utrudnienia związane z budową sieci cieplnej. Prace wykonywane na zlecenie firmy Dalkia potrwają do 12 września br.
Utrudnienia...
więcej >
2006-08-18
Kolejna inwestycja ZDM wyróşniona
Organizatorzy konkursu „Na najlepiej oświetloną gminę i miasto w Polsce” przyznali nagrodę za iluminacje kościołów św. Wojciecha oraz św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha. Za wartą 238000 złotych inwestycję Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, ex aequo z podobnymi projektami z Łodzi i Katowic, jury przyznało Poznaniowi drugie miejsce.
Uroczyste...
więcej >
2006-08-18
Trwa rozbiórka wiaduktu nad ulicą Dolna Wilda
Lider konsorcjum, Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych SA, odpowiedzialny za rozbiórkę wiaduktu nad Dolną Wildą pracuje pełną parą. W pierwszej kolejności wykonywany jest demontaż przęseł, następnie rozbiórka przyczółków, podpór i fundamentów. Stary wiadukt rozebrany zostanie w ciągu miesiąca.
Rozbiórka starego obiektu i budowa nowego odbywa się w ramach projektu „Przebudowa obiektów inżynierskich...
więcej >
2006-08-14
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Piłsudskiego od 16.08 do 03.09
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że 16 sierpnia br. firma „Skanska” planuje rozpoczęcie prac polegających na wymianie nawierzchni jezdni na ulicy Piłsudskiego na odcinku pomiędzy ulicami Zamenhofa
i Inflancką. Zakończenie prac zostało zaplanowane na 3 września br.
Prosimy kierowców o dostosowanie się do aktualnie obowiązującego oznakowania.
Za zaistniałe utrudnienia w...
więcej >
2006-08-11
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Nad Wierzbakiem
W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy kolektora ogólnospławnego "A" w sobotę, tj. 12 sierpnia 2006 roku nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Nad Wierzbakiem. O godzinie 5.00 ruch dwukierunkowy z nitki wschodniej ul. Nad Wierzbakiem zostanie przeniesiony na nitkę zachodnią.
Prace na zlecenie "Aquanetu" prowadzi "Hydrobudowa 9".
Za zaistniałe utrudnienia serdecznie...
więcej >
2006-08-11
W trosce o bezpieczeństwo – czyszczenie sygnalizacji świetlnych
Tradycyjnie, o tej porze roku, ZDM zleca wykonanie robót konserwacyjnych i przeglądu technicznego drogowych sygnalizacji świetlnych. Tym razem zlecenie obejmuje 243 sygnalizacje. Prace polegają między innymi na myciu sygnalizatorów, komór sygnałowych w tym odbłyśników, filtrów, soczewek. Wyczyszczonych zostanie między innymi 2173 masztów sygnalizacyjnych, 484 wysięgników, 72 konstrukcji bramowych, 229 szaf...
więcej >
2006-08-03
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ul. Grunwaldzkiej między ul. Malwową a przejazdem kolejowym

Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że w dniu 4 sierpnia o godzinie 15.00 Zakład Robót Drogowych rozpocznie prace związane z frezowaniem i wymianą nawierzchni na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Malwowej.
Na remontowanym odcinku obowiązywać będzie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.
Planowany termin zakończenia prac – sobota,...
więcej >
2006-08-02
Przebudowa wiaduktu Dolna Wilda. Utrudnienia dla kierowcĂłw od 5 sierpnia

„Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11
w Poznaniu”
Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Transport. Projekt SPOT/2.2/62/04.
Koszt całkowity projektu – 106.085.000 zł
Dofinansowanie z UE w ramach SPO Transport – 79.563.750 zł co stanowi...
więcej >
© Zarząd Dróg Miejskich, ul. Wilczak 16, 61-623 Poznań, tel.: 616477200, fax.: 618201709, e-mail: zdm@zdm.poznan.pl