Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
System Informacji Miejskiej
Drogi publiczne
w administracji ZDM
Oświetlenie uliczne
w administracji ZDM
Program budowy
dróg lokalnych
Obiekty inżynierskie dostosowane
do potrzeb osób
niepełnosprawnych
Zieleń przyuliczna
Współdziałanie
z mieszkańcami
Katalog Nawierzchni Chodników Poznania Etap I- Stare Miasto-Centrum
Utrudnienia w ruchu
projekty drogowe
Inżynieria Ruchu
Zieleń przyuliczna
sowa
ZKD
Ogródki gastronomiczne
Rowerem po Poznaniu
BIP
2007-04-27
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w czasie „długiego” weekendu
W pierwszych dniach majach, w czasie spodziewanego mniejszego natężenia ruchu w Poznaniu, Zarząd Dróg Miejskich wyraził zgodę na zajęcie pasa drogowego w kilku ważnych dla sytuacji ruchowej miejscach.
Od 28 kwietnia do 4 maja zostanie przeprowadzony remont przejazdu kolejowego na skrzyżowaniu ulicy Bałtyckiej z Gnieźnieńską.
Na ul. KrĂłlowej Jadwigi, na...
więcej >
2007-04-27
Dzień drogowca, 26 kwietnia 2007 roku
Dzień drogowca, jak inne dni w roku, poznańscy drogowcy spędzili pracowicie. Można ich spotkać na największych placach budów: na ulicy Głogowskiej, wiaduktach Dolna Wilda i Franowo, trasie tramwajowej z ul. Jana Pawła II do ul. Podgórnej. Pomarańczowe kamizelki drogowców można było zobaczyć również podczas remontów nawierzchni jezdni, na przykład na...
więcej >
2007-04-25
Uwaga kierowcy! Naprawa nawierzchni jezdni na ul. Jana Pawła II
Zarząd Dróg Miejskich informuje, że 25 kwietnia, w godzinach nocnych rozpoczyna się na ulicy Jana Pawła II naprawa nawierzcni jezdni. Roboty będą prowadzone na prawym pasie jezdni wschodniej, prowadzącej w kierunku Śródki, na wysokości ulicy Łacina oraz na odcinku od ulicy Kaliskiej do Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Drogowcy najpierw usuną zniszczoną...
więcej >
2007-04-23
Uwaga kierowcy! Wymiana nawierzchni jezdni na ulicy Podjazdowej
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że w dniach 24 kwietnia - 23 maja zamknięta dla ruchu będzie ulica Podjazdowa. Na odcinku od ulicy Bojerowej do ulicy Chojnickiej drogowcy przeprowadzą remont nawierzchni jezdni.
ZDM wyznaczył objazd ulicami Wilków Morskich, Admiralską oraz Bojerową.
Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie.
Za utrudnienia...
więcej >
2007-04-17
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Bukowskiej i Solnej
Informujemy, że na ulicy Bukowskiej, na odcinku od ulicy Perzyckiej do granicy miasta będą usuwane ubytki w nawierzchni jezdni. Prace będą prowadzone w dniach 17 - 20 kwietnia.
Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami polegającymi na punktowym zajęciu jednego pasa jezdni. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na aktualnie obowiązujące oznakowanie...
więcej >
2007-04-12
Winogrady do przebudowy
Ogłoszony został przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji przebudowy ulicy Winogrady na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Szelągowskiej.
Koncepcja przebudowy ulicy Winogrady zakłada zmianę usytuowania torowiska i jezdni. Po zakończeniu prac tramwaje będą poruszać się środkiem ulicy, a do dyspozycji kierowców będą dwie jednokierunkowe jezdnie. To nie jedyne zmiany...
więcej >
2007-04-10
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na wiaduktach nad trasą PST
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że 10 kwietnia od gdodz. 18.00 Zakład Robót Drogowych rozpocznyna frezowanie starej i układanie nowej nawierzchni jezdni na wiadukcie w ciągu ulicy Szymanowskiego. Prace potrwają do 11 kwietnia, do godz. 16.00.
W środę, tj. 11 kwietnia, od godz. 18.00 drogowcy rozpoczną remont nawierzchni jezdni na...
więcej >
2007-04-02
Fontanny trysnęły
W ubiegłym tygodniu uruchomione zostały wodotryski znajdujące się na Starym Rynku. Zarząd Dróg Miejskich sprawuje opiekę nad trzema fontannami Marsa, Neptuna i Apollina. Studnia Apolla stoi u wylotu ulicy Świętosławskiej, Neptun z żoną Amfitrytą i synem Trytonem przy Szkolnej a Mars przy Zamkowej.
Zajmujemy się całoroczną konserwacją wodotrysków, dbamy o to,...
więcej >
© Zarząd Dróg Miejskich, ul. Wilczak 16, 61-623 Poznań, tel.: 616477200, fax.: 618201709, e-mail: zdm@zdm.poznan.pl