Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
System Informacji Miejskiej
Drogi publiczne
w administracji ZDM
Oświetlenie uliczne
w administracji ZDM
Program budowy
dróg lokalnych
Obiekty inżynierskie dostosowane
do potrzeb osób
niepełnosprawnych
Zieleń przyuliczna
Współdziałanie
z mieszkańcami
Katalog Nawierzchni Chodników Poznania Etap I- Stare Miasto-Centrum
Utrudnienia w ruchu
projekty drogowe
Inżynieria Ruchu
Zieleń przyuliczna
sowa
ZKD
Ogródki gastronomiczne
Rowerem po Poznaniu
BIP
2008-06-27
Przetarg na przebudowę ulicy Winogrady ogłoszony
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Winogrady na odcinku od ul. Armii Poznań do ul. Szelągowskiej.
Projekt przebudowy ulicy Winogrady zakłada zmianę usytuowania torowiska i jezdni. Po zakończeniu prac tramwaje będą poruszać się środkiem ulicy, a do dyspozycji kierowców będą dwie jednokierunkowe jezdnie. To nie jedyne zmiany w...
więcej >
2008-06-26
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Garbary
Informujemy, że w sobotę, tj. 28 czerwca, od godziny 6.00 zamknięta dla ruchu będzie ulica Garbary, na odcinku Grochowe Łąki - Małe Garbary. Dla pojazdów poruszających się ulicą Szelągowską z Winograd wyznaczony został objazd ulicami: Armii Poznań, Pułaskiego, Przepadek, Aleje Niepodległości, Solna.
Objazd nie dotyczy autobusów MPK, które będą mogły jeździć...
więcej >
2008-06-25
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Wieruszowskiej
Informujemy, że w czwartek, tj. 26 czerwca, Zakład Robót Drogowych rozpoczyna remont nawierzchni jezdni na ulicy Wieruszowskiej. Prace będą prowadzone pod ruchem, na odcinku między ulicami Junikowską i Grunwaldzką.
Planowany termin zakończenia wymiany nawierzchni jezdni został wyznaczony na 14 sierpnia 2008 roku.
Za utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy. Prosimy kierowcĂłw o zwracanie...
więcej >
2008-06-24
Uwaga kierowcy!! Remont nawierzchni na ulicy Hetmańskiej
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować, że 26 czerwca 2008 r. rozpoczyna się remont nawierzchni na ulicy Hetmańskiej na odcinku od ronda Starołęka do mostu Przemysła I oraz od mostu Przemysła I do Drogi Dębińskiej. 26 i 27 czerwca frezowana będzie nawierzchnia jezdni nitki północnej wraz z wymianą i regulacją kratek...
więcej >
2008-06-23
Remonty wiaduktów. Ruszył remont wiaduktu w ciągu Al. Solidarności
Nigdy jeszcze w Poznania modernizacja wiaduktów i budowa nowych takich obiektów nie była prowadzona na tak dużą skalę. Mamy ich w mieście coraz więcej, coraz wyższej klasy.
Oddaniem do użytku zbudowanej na nowo nitki wiaduktu Górczyńskiego zakończył się projekt finansowany przez Unię Europejską – „Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych...
więcej >
2008-06-20
Uwaga kierowcy! Remont wiaduktu w ciągu Al. Solidarności nad ul. Witosa

W poniedziałek, tj. 23 czerwca 2008 roku, rozpoczyna się remont wiaduktu w ciągu Al. Solidarności nad ulicą Wincentego Witosa.
Obiekt znajduje się w złym stanie technicznym. Zakres prac obejmuje między innymi odnowienie płyty pomostowej, ułożenie nowej izolacji, remont podpór. Wykonawcą robót jest firma BILIFINGER POLSKA SA.
Prace będą prowadzone etapami....
więcej >
2008-06-20
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ulicy Limanowskiego
Informujemy, że w poniedziałek, tj. 23 czerwca 2008 roku rozpoczyna się remont nawierzchni jezdni na ulicy Limanowskiego. Prace będą prowadzone pod ruchem na odcinku od ulicy Klonowica do ulicy Matejki oraz od Matejki do ulicy Jarochowskiego.
Remont wykonuje SKANSKA SA. Zakończenie robót drogowych zostało zaplanowane na 12 lipca br.
Serdecznie przepraszamy...
więcej >
2008-06-19
Uwaga kierowcy! Od 23 czerwca utrudnienia w ruchu na ulicy Baraniaka
Pragniemy poinformować, że od 23 do 29 czerwca w związku z budową galerii handlowej wystąpią utrudnienia w ruchu na ulicy Baraniaka. 23 czerwca południowa jezdnia ulicy Baraniaka, na odcinku od ulicy Jana Pawła II do kładki zostanie zamknięta dla ruchu. Kierowcy korzystać będą z jezdni północnej, po której ruch poprowadzony...
więcej >
2008-06-11
Szelągowska „zszyta”
Wczoraj na ulicy Szelągowskiej specjalna maszyna wykonywała zabezpieczenia nawierzchni jezdni w miejscach ich łączenia. Drogowcy zabieg ten nazywają „zszywaniem” jezdni. Urządzenie pod ciśnieniem "wciskało" specjalną mieszankę w szczeliny powstałe w miejsca łączeń nawierzchni. Po wypełnieniu szczelin mieszanka posypywana jest grysem. Zaletą urządzenia jest fakt, że tuż po „zszyciu” nawierzchnia może...
więcej >
2008-06-09
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Szelągowskiej i Krzywoustego
Informujemy, że we wtorek, tj. 10 czerwca, w godzinach 11.00-12.00, wystąpią utrudnienia na ulicy Szelągowskiej. Wyłączony z ruchu zostanie środkowy pas, po którym poruszają się pojazdy z Winograd w kierunku centrum miasta. Drogowcy z Zakładu Robót Drogowych będą wykonywać zabezpieczenie łączenia nawierzchni tzw. "SZWA".
Informujemy rĂłwnieĹź o utrudnieniach w ruchu na...
więcej >
2008-06-05
ZDM uczestniczył w ogólnopolskiej konferencji ZIELEŃ MIEJSKA „Między tradycją a nowoczesnością”
Zieleń zdobiąca ulice może być tak zadbana jak ta rosnąca w parkach, rezydencjach, ogrodach. Udało się to Zarządowi Dróg Miejskich w Poznaniu, który jako pierwszy w Polsce zaczął stosować nowe technologie zakładania zieleni i jej pielęgnacji. Precyzyjnie dobierał gatunki roślin. Teraz z naszych doświadczeń korzystają inne miasta.
W ramach obchodĂłw Roku...
więcej >
2008-06-05
Uwaga kierowcy! Kończą się utrudnienia na ulicy Starołęckiej
Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w piątek, tj. 6 czerwca 2008 roku około godziny 8.00 zostanie przywrócony ruch na ulicy Starołęckiej. Prace związane z odtworzeniem jezdni po awarii kanału sanitarnego dobiegają końca. W przyszłym tygodniu zostaną wymienione włazy studni rewizyjnych kanalizacji. Prace te będą prowadzone pod ruchem.
więcej >
2008-06-04
Zakończenie unijnego projektu pn. „Przebudowa obiektów inżynierskich w ciągu dróg krajowych nr 5 i 11 w Poznaniu”
Kierowcy ucieszyli się z zakończenia remontu wiaduktu Franowo. Estakada położona w ciągu ulicy Krzywoustego i drogi krajowej nr 11 jest bardzo ważna dla ruchu. Łączy poznańskie dzielnice Szczepankowo, Krzesiny, a także pobliskie miejscowości jak Kórnik, Środa, Śrem z centrum Poznania. Tędy jeżdżą pojazdy tranzytem do Ostrowa Wlkp. i dalej na...
więcej >
© Zarząd Dróg Miejskich, ul. Wilczak 16, 61-623 Poznań, tel.: 616477200, fax.: 618201709, e-mail: zdm@zdm.poznan.pl