Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
System Informacji Miejskiej
Drogi publiczne
w administracji ZDM
Oświetlenie uliczne
w administracji ZDM
Program budowy
dróg lokalnych
Obiekty inżynierskie dostosowane
do potrzeb osób
niepełnosprawnych
Zieleń przyuliczna
Współdziałanie
z mieszkańcami
Katalog Nawierzchni Chodników Poznania Etap I- Stare Miasto-Centrum
Utrudnienia w ruchu
projekty drogowe
Inżynieria Ruchu
Zieleń przyuliczna
sowa
ZKD
Ogródki gastronomiczne
Rowerem po Poznaniu
BIP
2008-12-23
2 stycznia 2009 r. dniem wolnym w Zarządzie Dróg Miejskich
Pragniemy poinformować, że 2 stycznia 2009 r. będzie dniem wolnym dla pracowników Zarządu Dróg Miejskich. Po zapoznaniu się z wynikami konsultacji społecznych, dzień ten zostanie odpracowany w sobotę, 24 stycznia 2009 r. W dniu 2 stycznia 2009 r. zawieszone zostaje pobieranie opłat w Strefie Płatnego Parkowania.
więcej >
2008-12-23
Zmiany w organizacji ruchu związane z obchodami 90 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
W sobotę, tj. 27 grudnia, przypada 90 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W ramach obchodów odbędą się uroczystości centralne pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Lecha Kaczyńskiego.
W rejonie pomnika, od godziny 9.00 do czasu zakończenia uroczystości (około godziny 12.00) obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Zamknięte dla ruchu...
więcej >
2008-12-19
Zarząd Dróg Miejskich w roku Klimatu i Środowiska. Nowa jakość zieleni przyulicznej.
W 2008 r. Zarząd Dróg Miejskich prowadził następujące działania na rzecz zieleni przyulicznej i podniesienia walorów estetycznych miasta:
- kontynuowano rozpoczęte w ubiegłym roku obsadzenia drzewami ulic, np. Krzywoustego,Chartowo,Szwedzkiej,Dąbrowskiego oraz nowo budowanych, np. Głogowskiej
- zrewaloryzowano zieleń, łącznie z budową elementów małej architektury, na ulicach Roosevelta, Zwierzynieckiej, Bukowskiej przy MTP, Krakowskiej, Wyspiańskiego
-...
więcej >
2008-12-12
Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ulicy Noskowskiego
Informujemy, ze na ulicy Noskowskiego, na odcinku od ulicy Libelta do ulicy Chopina obowiązuje jeden kierunek ruchu. Zmiany zostały podyktowane względami bezpieczeństwa. Dodatkowo, zwiększyła się ilość miejsc postojowych, poprawiły się warunki ruchowe, wyeliminowano nieprawidłowe parkowanie pod znakiem B-35 „ponad 10 minut”.
Na odcinku od ulicy Chopina do ulicy Nowowiejskiego, tak...
więcej >
2008-12-12
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicach Wojska Polskiego i św. Marcin
W niedzielę, 14 grudnia br. w związku z organizacją koncertu zespołu De Mono przed budynkiem CK Zamek zostanie zamknięta dla ruchu kołowego północna jezdnia ul. św. Marcin na odcinku od ul. Kościuszki do Al. Niepodległości. Zamknięcie nastąpi w godzinach od 13.00 do 16.30.
Od 15 do 22 grudnia br. wystąpią utrudnienia...
więcej >
2008-12-09
Pierwsze urodziny mostu biskupa Jordana
W niedzielę minęła pierwsza rocznica otwarcia mostu biskupa Jordana łączącego Śródkę z Ostrowem Tumskim. Zarząd Dróg Miejskich, Urząd Miasta Poznania i Rada Osiedla Śródka – Ostrów Tumski przygotowały dla mieszkańców Poznania wiele atrakcji. Mimo nie najlepszej pogody Poznaniacy nie zawiedli i licznie przybyli na most.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św....
więcej >
2008-12-05
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na ul. Starołęckiej
Zarząd Dróg Miejskich pragnie poinformować , że w dniach od 8 do 10 grudnia br. wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Starołęckiej na pasie w kierunku do centrum. Na odcinku od ulicy Czernichowskiej do wiaduktu nad autostradą drogowcy frezować będą starą, zniszczoną nawierzchnię a następnie ułożą nową warstwę bitumiczną.
Natomiast w...
więcej >
2008-12-05
Zapraszamy na 1 urodziny mostu biskupa Jordana
W niedzielę, 7 grudnia br., mija I rocznica budowy mostu biskupa Jordana łączącego Śródkę z Ostrowem Tumskim. Dla uświetnienia tego wydarzenia, Zarząd Dróg Miejskich wraz z Radą Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady oraz Urzędem Miasta Poznania serdecznie zapraszają na popołudniowe spotkanie na moście.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PIERWSZE URODZINY MOSTU BISKUPA JORDANA 7 grudnia...
więcej >
2008-12-03
Uwaga kierowcy, mieszkańcy ulic Winogrady i Żniwnej. Utrudnienia związne z prowadzeniem robót kanalizacyjnych
Informujemy, że od czwartku, tj. 4 grudnia br., od godziny 5.00, zamknięta dla ruchu zostanie ulica Żniwna na odcinku od ulicy Winogrady do ulicy Bastionowej. Wjazd i wyjazd z ulicy Żniwnej na tym odcinku będzie możliwy tylko od ulicy Za Cytadelą. Z uwagi na roboty kanalizacyjne organizacja ruchu będzie obowiązywać...
więcej >
© Zarząd Dróg Miejskich, ul. Wilczak 16, 61-623 Poznań, tel.: 616477200, fax.: 618201709, e-mail: zdm@zdm.poznan.pl