Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu
System Informacji Miejskiej
Drogi publiczne
w administracji ZDM
Oświetlenie uliczne
w administracji ZDM
Program budowy
dróg lokalnych
Obiekty inżynierskie dostosowane
do potrzeb osób
niepełnosprawnych
Zieleń przyuliczna
Współdziałanie
z mieszkańcami
Katalog Nawierzchni Chodników Poznania Etap I- Stare Miasto-Centrum
Utrudnienia w ruchu
projekty drogowe
Inżynieria Ruchu
Zieleń przyuliczna
sowa
ZKD
Ogródki gastronomiczne
Rowerem po Poznaniu
BIP
2009-04-29
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicy Winogrady
Informujemy, że w dniach od 30 kwietnia, od godziny 6.00 do 4 maja zamknięta dla ruchu będzie ulica Winogrady na odcinku od budynku numer 114 (przy ulicy - dojeździe do ulicy Za Cytadelą)do ulicy Zagrodniczej.
Utrudnienia związane są z modernizacją ulicy Winogrady i postępem robót kanalizacyjnych.
W dniach 30 kwietnia - 4...
więcej >
2009-04-29
26 kwietnia obchodziliśmy Dzień Drogowca. Wizyta dziennikarzy w Centrum Sterowania Ruchem
Jak co roku obchodziliśmy Dzień Drogowca, z tej okazji zaprosiliśmy poznańskich dziennikarzy na spotkanie w Centrum Sterowana Ruchem. Przedstawiciele mediów zapoznali się z historią Centrum, jego wyposażeniem, zadaniami, planami rozwoju i … spróbowali swoich sił jako specjaliści do spraw sterowania ruchem. Dziennikarze dostali do dyspozycji laptopa i grę logiczną z...
więcej >
2009-04-23
Podziękowania dla ZDM
Otrzymaliśmy podziękowania od Inicjatywy Marszu dla Życia.
Serdecznie dziękujemy.
więcej >
2009-04-22
Fontanny na Starym Rynku
W ubiegłym tygodniu uruchomiliśmy fontanny na Starym Rynku. Zarząd Dróg Miejskich sprawuje opiekę nad fontannami, które kilka lat temu wróciły na poznańską starówkę. Dbamy o trzy wodotryski usytuowane w narożnikach rynku: Apollina, Neptuna i Marsa. Piękny Apollo stoi u wylotu ulicy Świętosławskiej, Neptun z żoną Amfitrytą i synem Trytonem przy...
więcej >
2009-04-22
Uwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na ulicy Chojnickiej
Informujemy, że od 22 kwietnia br. rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ulicy Chojnickiej na odcinku od ul. Kierskiej do ośrodka MSW. Prace potrwają do 10 czerwca 2009 r. W związku z wykonywanymi pracami drogowymi wystąpią utrudnienia w ruchu.
Za wszystkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy i prosimy kierowców o wyrozumiałość...
więcej >
2009-04-21
Uwaga kierowcy, piesi! Utrudnienia w ruchu na ulicy Śniadeckich
Informujemy, że w czwartek i piątek, tj. 23 i 24 kwietnia 2009 roku zamknięta dla ruchu będzie ulica Śniadeckich na wysokości posesji numer 20. Utrudnienia w ruchu spowodowane są koniecznością usunięcia awarii przyłącza kanalizacji deszczowej. Prace wykona firma Aquanet.
Proponowany objazd ulicami: Berwińskiego, Matejki i Orzeszkowej (Konopnickiej).
Prosimy kierowcĂłw o zwracanie uwagi...
więcej >
2009-04-17
Uwaga kierowcy, piesi! Utrudnienia na ulicach Serbskiej i Ogrodowej
Informujemy, że od 20 kwietnia do 25 maja br. wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Serbskiej, na odcinku od Ronda Solidarności w kierunku skrzyżowania z ul. Naramowicką. Na zlecenie firmy ATANER prowadzone będą roboty drogowe związane z budową prawoskrętu w kierunku ul. Szelągowskiej i przebudową chodnika.
Informujemy takĹźe, Ĺźe od 20...
więcej >
2009-04-15
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na poznańskich ulicach
Przypominamy, że trwają prace na ulicach Dolna Wilda (odcinek od Autostrady A2 do ul. Krzyżowej) i Drodze Dębińskiej, gdzie do 16 kwietnia usuwane będą uszkodzenia nawierzchni jezdni. Utrudnienia w ruchu wystąpią także w najbliższych dniach na ulicach: Piastowskiej, 28 Czerwca (odcinek od Autostrady A2 do ul. Czechosłowackiej). Drogowców można...
więcej >
2009-04-10
Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu w związku z modernizacją ulicy Winogrady. Usuwanie ubytków w nawierzchni jezdni ulic Dolna Wilda i Droga Dębińska.
Informujemy, że we wtorek, tj. 14 kwietnia, od godziny 5.00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu związane z modernizacją ulicy Winogrady:
1. do dnia 7 czerwca zamknięty będzie wyjazd z ulicy Kmiecej w ulicę Winogrady. W ulicę Kmiecą będzie można wjeżdżać oraz wyjeżdżać wyłącznie od strony ulicy Sołtysiej.
2. do 28 kwietnia zamknięty...
więcej >
2009-04-09
Ogródki gastronomiczne na Starym Rynku. Sezon rozpoczęty.
Zarząd Dróg Miejskich wydał pierwsze zezwolenia na działalność ogródków gastronomicznych na płycie Starego Rynku. Mieszkańcy Poznania oraz turyści mogą więc cieszyć się smakiem kawy na świeżym powietrzu w promieniach kwietniowego słońca.
Tryb przyznawania oraz zasady urządzania i funkcjonowania ogródków gastronomicznych określa Zarządzenie Prezydenta Miasta Poznania z 24.02.2005 roku. Warto wymienić kilka...
więcej >
2009-04-09
Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?
Zarząd Dróg Miejskich od kilku lat aktywnie bierze udział w kampanii parkingowej „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?” W ciągu najbliższych dni kontrolerzy Strefy Parkowania za wycieraczki samochodów wkładać będą ulotki przypominające kierowcom, że parkując na miejscach dla inwalidów muszą liczyć się z karą grzywny i ostracyzmem społecznym. Klienci...
więcej >
2009-04-08
Kwitną pasy drogowe
Rozkwitają pasy drogowe administrowane przez Zarząd Dróg Miejskich. Nie tylko zmotoryzowani mieszkańcy Poznania mogą cieszyć oczy widokiem kwitnących krokusów, narcyzów i tulipanów.
Trwa również rewolaryzacja szaty roślinnej pasów rozdziału ulic Krzywoustego, Opieńskiego, skweru na ulicy Kolejowej, na ulicy Grunwaldzkiej.
Zobacz więcej:
www.zdm.poznan.pl/news.php?site=view&id=793
foto: Adrianna Rozmiarek
więcej >
2009-04-03
Uwaga kierowcy! Utrudnienia na poznańskich ulicach
Pragniemy poinformować, że od 6 do 24 kwietnia 2009 r. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba będzie wykonywało remont zatoki autobusowej na ulicy SZELĄGOWSKIEJ (przystanek „Wilczak 1”), za ulicą Słowiańską, w kierunku do centrum miasta.
W trakcie prowadzenia prac wystąpią utrudnienia w ruchu związane z zajęciem części pasa jezdni oraz z...
więcej >
2009-04-01
Strzałki warunkowe w świetle przepisów
Zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych kosztem dłuższego czekania na skrzyżowaniach – takie były skutki zmiany przepisów o stosowaniu sygnału dopuszczającego skręcanie w kierunku wskazanym strzałką, czyli tzw. warunkowych, czy też zielonych strzałek.
Kierowcy narzekali, że gorzej się jeździło po mieście, bo nie mogli się doczekać zielonej strzałki. Sytuacja ta...
więcej >
© Zarząd Dróg Miejskich, ul. Wilczak 16, 61-623 Poznań, tel.: 616477200, fax.: 618201709, e-mail: zdm@zdm.poznan.pl